facebook
DR PIONTEK zaoczne szkoły dla dorosłych: zaoczne liceum dla dorosłych Łódź, zaoczne liceum dla dorosłych Bełchatów, zaoczne liceum dla dorosłych Zduńska Wola. W nauczaniu wiedziemy prym więcej @ piontek.edu.pl 2014-05-06

ARCHIWUM

Aktualności Liceum dla Dorosłych

wydarzenia w szkołach w Łodzi, Bełchatowie, Zduńskiej Woli; terminy, relacje, przykładowe rozwiązania egzaminów maturalnych i semestralnych


Szanujmy polskie zwyczaje: Barbórka

4 grudnia 2013

górnik

Dawna pisownia Barburka to Dzień Górnika – tradycyjne polskie święto górnicze, świętowane także przez osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem innych paliw kopalnych i geologów. W dniu 4 grudnia, w dniu św. Barbary, patronki dobrej śmierci i trudnej pracy, święto obchodzone nie tylko na Śląsku jak przyjęło się potocznie uważać, ale również m.in.: w Bełchatowie (KWB Bełchów), czy w Lublinie (KGHM).
Poranną mszą w kościele lub w cechowni, przy figurze św. Barbary rozpoczynają się huczne obchody święta. Następnie orkiestra górnicza maszeruje grając m.in. swój hymn w osiedlach zamieszkanych przez górników i ich rodziny (np. familok) oraz pod domami dyrekcji. Odbywają się uroczyste akademie oraz spotkania. Z okazji tego dnia organizowane są również: koncerty, występy artystyczne, zabawy oraz bale, w których uczestniczą całe rodziny górnicze.

Karczmy piwne

W dniach poprzedzających to święto organizowane są tzw. karczmy piwne, w których biorą udział górnicy oraz osoby związane z górnictwem (emeryci, pracownicy firm kooperujących z kopalniami, naukowcy z wydziałów górniczych wyższych uczelni oraz osoby tam studiujące). Karczmy piwne przeznaczone dla dozoru górniczego organizowane są przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa (SITG). Odpowiednikiem karczmy piwnej są organizowane dla kobiet tzw. combry babskie.

źródło: pl.wikipedia.org


wróć


Szanujmy polskie zwyczaje: Andrzejki

29 listopada 2013

lanie wosku

To wieczór wróżb odprawianych w wigilię dnia świętego Andrzeja z 29 na 30 listopada (niegdyś kultywowany przez niezamężne dziewczyny). Dziś jest okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Pierwsza wzmianka literacka o święcie pojawia się już w 1557 roku.

Najpopularniejsze wróżby:

Indywidualne

- Dziewczyny wysiewały w garnkach lub na skrawku pola ziarna lnu i konopi, które zagrabiano męskimi spodniami, w nadziei, że sprowadzi to do domu kandydata na męża (Kresy Wschodnie).
- Jeśli dziewczyna pościła przez cały dzień i modliła się do świętego Andrzeja, to we śnie mógł ukazać się jej przyszły ukochany (powszechne).
- Jeśli ucięta przez pannę w dniu świętego Andrzeja gałązka wiśni lub czereśni zakwitła w wigilię Bożego Narodzenia, dziewczyna mogła liczyć na rychłe pójście za mąż (powszechne).

Zbiorowe

- Cień rzucany przez figurę odlaną z wosku.
- Losowanie przedmiotów o symbolicznym znaczeniu np. listek oznaczał staropanieństwo, obrączka lub wstążka z czepka – bliski ślub, różaniec – stan zakonny.
- Wylewanie wosku na zimną wodę (często przez ucho od klucza) i wróżenie z kształtu zastygłej masy lub rzucanego przez nią cienia sylwetki przyszłego wielbiciela, akcesoriów związanych z jego zawodem itp. (zob. też ceromancja).
- Ustawianie od ściany do progu jeden za drugim butów zgromadzonych panien: ta której but pierwszy dotarł do progu miała jako pierwsza wyjść za mąż.
- Strona od której zaszczekał pies miała być tą, z której nadejdzie przyszły oblubieniec.
- Dziewczyny rzucały psu kulki z ciasta oznaczające wybranych chłopców i czekały, którą zje jako pierwszą.
- Panny ustawiały się w koło i wpuszczały do środka gąsiora z zawiązanymi oczami; dziewczyna do której gąsior najpierw podszedł (albo skubnął) – jako pierwsza miała wyjść za mąż (wróżba znana na Kujawach i w Małopolsce).
- Dziewczyny kładły na ławie placki posmarowane tłuszczem i sprowadzały psa; ta dziewczyna, której placek został najpierw zjedzony jako pierwsza miała wyjść za mąż (wróżba znana na Mazowszu).
- Uczestnicy zabawy pisali imiona na dwóch kartkach: imiona dziewczyn na jednej, a chłopców na drugiej. Potem dziewczyna przekłuwała z czystej strony kartkę z imionami chłopców tak, by ich nie widzieć. Dziewczyna miała potem wyjść za mąż za chłopca o imieniu, które przekłuła. Chłopcy natomiast przekłuwali kartkę z imionami dziewczyn. (wróżba nowoczesna, znana w całej Polsce)

źródło: pl.wikipedia.org


wróć


telefon stacjonarny w Zduńskiej Woli już działa

18 listopada 2013

Miło nam poinformować, iż telefon stacjonarny znów działa, przerwa związana była z przenoszeniem siedziby szkoły z ul. Okrzei na ul. Komisji Edukacji Narodowej.

wróć


02 listopada wolny

31 października 2013

Dyrekcja Liceum dla Dorosłych informuje, że w związku z dniem Wszystkich Świętych - 02 listopada 2013r. szkoła jest zamknięta.

wróć


rozpoczęcie zajęć rok szkolny 2013/2014

19 września 2013

DR PIONTEK gimnazjum dla dorosłych

Dyrekcja Liceum dla Dorosłych zaprasza wszystkich słuchaczy na zajęcia. Ostatnich spóźnialskich zapraszamy do zapisywania się do szkół.
Rozpoczynamy zajęcia:

 • w Łodzi 24-09-2013,
 • w Bełchatowie 20-09-2013,
 • w Zduńskiej Woli 26-09-2013.

wróć


deklaracje przystąpienia do matury 2014

15 września 2013

Dyrekja Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych informuje, że deklaracje przystąpienia do matury z wybranymi przedmiotami należy skłądać do 30 września 2013r.

wróć


Zmiana lokalizacji w Zduńskiej Woli

11 września 2013

Dyrekcja Liceum dla Dorosłych w Zduńskiej Woli informuje, iż w związku z remontem budynku przy ulicy Stefana Okrzei 11 szkoła przeniesiona jest do budynku Zakładu Doskonalenia Zawodowego przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 3/5.
W związku z przeprowadzką szkoły kontakt na telefon stacjonarny może być utrudniony, prosimy o korzystanie z telefonu komórkowego:

509 681 057


wróć


harmonogram egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym

20 sierpnia 2013

dla zdających egzamin, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej.

1. Część pisemna – 27 sierpnia 2013 r. (wtorek), godz. 9:00,
2. Część ustna – od 26 do 30 sierpnia 2013 r.


wróć


koniec przerwy urlopowej w Bełchatowie

11 sierpnia 2013

Dyrekcja Liceum dla Dorosłych w Bełchatowie informuje, iż zakończona została przerwa urlopowa i sekretariat szkoły znów działa w godzinach 9:00-15:00.


wróć


koniec przerwy urlopowej w Zduńskiej Woli

5 sierpnia 2013

Dyrekcja Liceum dla Dorosłych w Zduńskiej Woli informuje, iż zakończona została przerwa urlopowa i sekretariat szkoły znów działa w godzinach 9:00-15:00.


wróć


przerwa wakacyjna w Zduńskiej Woli

22 lipca 2013

Dyrekcja Liceum dla Dorosłych w Zduńskiej Woli informuje, iż od dnia 22 lipca do 5 sierpnia szkoła będzie zamknięta ze względu na okres urlopowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych już 5 sierpnia.


wróć


przerwa wakacyjna w Bełchatowie

12 lipca 2013

Dyrekcja Liceum dla Dorosłych w Bełchatowie informuje, iż od dnia 15 lipca do 10 sierpnia szkoła będzie zamknięta ze względu na okres urlopowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych już 12 sierpnia.


wróć


zmiana godzin pracy sekretariatów w okresie wakacyjnym

1 lipca 2013

Dyrekcja Liceum Ogólnoształcącego dla Dorosłych informuje, iż z dniem 1 lipca 2013 roku następują zmiany w godzinach pracy sekretariatów:

- w Łodzi i Bełchatowie sekretariaty czynne poniedziałek - piątek od 9:00 do 15:00,

- w Zduńskiej Woli sekretariat czynny poniedziałek - piątek od 8:30 do 15:00,

- sobota i niedziela wszystkie sekretariaty zamknięte.


wróć


wyniki egazminu maturalnego

27 czerwca 2013

Wyniki dostępne w sekretariacie szkoły 28 czerwca 2013 roku po godzinie 11:00

zachęcamy do skorzystania z Panelu dla Ucznia na stronie OKE

wyniki egazminu maturalnego 2013

wróć


pierwszy dzień lata

21 czerwca 2013

latarnia

21 czerwca to pierwszy dzień lata. Mimo, że do zakończenia roku szkolnego został jeszcze tydzień to nasi słuchacze są już po egzaminach semestralnych i mogą rozkoszować się piękną pogodą, planować wyjazdy na zasłużony odpoczynek.

Natomiast absolwenci Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych dr Piontek już za 7 dni otrzymają wyniki egzaminów maturalnych z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Tego dnia rozpocznie się okres składania dokumentów do szkół wyższych i policealnych. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z szerokiej oferty edukacyjnej Policealnej Szkoły Ekonomiczno-Administracyjno-Prawnej oraz Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych.


wróć


zakończone egzaminy semestralne

15 czerwca 2013

W dniu dzisiejszym zakończyły się ostatnie egzaminy semestralne w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych dr Piontek. Wszystkim uczniom dziękujemy za tak sumienne uczęszczanie na zajęci w ciągu roku. Słuchaczy, którz nie podchodzili do egzaminu lub mają poprawkę, serdecznie zapraszamy do sekretariatu, by wyznaczyć dodatkowy termin.


wróć


zaproszenie do planetarium (pokaz otwarty)

3 czerwca 2013

W imieniu Planetarium I Obserwatorium Astronomiczne w Łodzi im. Arego Sternfelda zapraszam wszystkich mieszkańców, miłośników astronomii i nauk przyrodniczych, na otwarty pokaz nieba, który odbędzie się w dniu 6 czerwca 2013r. (czwartek) w budynku planetarium ul. Pomorska 16
1. Pokaz nieba pod kopułą
W poszukiwaniu harmonii Wszechświata – godz. 20:00 - 21:00
2. Obserwacje wiosennego nieba Droga do gwiazd wiedzie przez Układ Słoneczny - taras obserwacyjny.
3. „Kosmiczne zoo” – prezentacja multimedialna – godz. 22.30 – sala kominkowa.
Informacje:
- W Eksperymentatorium przedstawiane są fascynujące zjawiska fizyczne.
- Na tarasie widokowym są do dyspozycji Państwa trzy teleskopy astronomiczne.

z-ca dyrektora planetarium

mgr Cezary Koneczny

c.koneczny.pioa.lodz@gmail.com


wróć


matura 2013 arkusze egzaminacyjne

23 maja 2013

Arkusze egzaminów maturalnych 2013 ze na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

wróć


Harmonogram egzaminów pisemnych Liceum dla Dorosłych w Łodzi

20 maja 2013

data egzaminu: 28.05.2013
Semestr I
15:45-17:15 – geografia - sala 2
17:25-18:55 – język angielski - sala 1
19:05-20:35 – język polski – sala 114
Semestr II
15:45-17:15 – przedsiębiorczość (egzamin ustny) - sala 15
17:25-18:55 – geografia - sala 2
19:05-20:35 – język polski - sala 16
Semestr III
15:45-17:15 – język polski - sala 114
17:25-18:55 – geografia - sala 2/przedsiębiorczość (egzamin ustny) - sala 15
19:05-20:35 – język angielski - sala 1
Semestr IV
15:45-17:15 – geografia - sala 2
17:25-18:55 – język polski - sala 114
Semestr V 15:45-17:15 – przedsiębiorczość (egzamin ustny) - sala 15
17:25-18:55 – język polski - sala 114
19:05-20:35 – język angielski - sala 1


data egzaminu: 04.06.2013
Semestr I
15:45-17:15 – biologia - sala 116/informatyka - sala 233
17:25-18:55 – fizyka - sala 16
Semestr II
15:45-17:15 – informatyka - sala 233
17:25-18:55 – biologia - sala 116
19:05-20:35 – fizyka - sala 16
Semestr III
17:25-18:55 – fizyka - sala 16
19:05-20:35 – biologia - sala 116
Semestr IV
15:45-17:15 – informatyka - sala 233
17:25-18:55 – historia – sala 113/biologia –sala 116
19:05-20:35 – fizyka - sala 16


data egzaminu: 05.06.2013
Semestr I
15:45-17:15 – chemia - sala 16 (zajęcia)
17:25-18:55 – matematyka - sala 18/chemia (zajęcia) – sala 16
19:05-20:35 – historia – sala 26
Semestr II
15:45-17:15 – język angielski - sala 2
17:25-18:55 – matematyka - sala 15
19:05-20:35 – historia - sala 26
Semestr III
15:45-17:15 – matematyka - sala 18
17:25-18:55 – historia - sala 26
19:05-20:35 – chemia - sala nie podano
Semestr IV
15:45-17:15 – matematyka - sala 15
17:25-18:55 – język angielski - sala 2
19:05-20:35 – chemia - sala 16
Semestr V
15:45-17:15 – matematyka - sala 18
17:25-18:55 – WOS - sala 26


data egzaminu: 06.06.2013
Semestr I
15:45-17:15 – chemia - sala 16

wróć


Terminy Egzaminów w Liceum dla Dorosłych

17 maja 2013

data egzaminu: 08.06.2013
sem II
Egz. pisemny + ustny: 8:00- 9:35 - język polski I.Kamińska
Egz. pisemny + ustny: 9:40-11:25 - matematyka E. Sobocińska
Egz. ustny: 11:30-12:15 - historia K.Patora-Warsz
Egz. pisemny + ustny: 12:15-13:10 - język angielski M. Grącka
Egz. ustny: 13:15-14:00 - geografia M. Stupski
Egz. ustny: 14:05-15 :40 - biologia A. Stykała


data egzaminu: 15.06.2013
sem II
Egz. ustny : 8 00- 9 35 Chemia K. Papkalla
Egz. ustny : 9 40-11 25 Fizyka J. Swędrak
Egz. pisemny +ustny : 11 30-13 10 Język polski I.Kamińska
Egz. pisemny + ustny : 13 10 -14 50 Matematyka E. Sobocińska
Egz. ustny : 14 55-15 40 Język angielski M. Grącka

wróć


maturzyści 2013

07 maja 2013

uczennica z orzeczoną niepełnosprawnością ruchową na maturze 2013

Ewa i Adam to zdecydowanie najciężej pracująca para w naszej szkole dla dorosłych. Pokonali oni nie tylko stres i uporali się z pytaniami maturalnymi, ale przede wszystkim pokonali siebie. Pokazali, że niepełnosprawność jest przeszkodą, ale człowiek może wznieść się ponad nią. Wysiłek jaki włożyli wraz z kadrą Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych dr Piontek był niemal tytaniczny, ale dokonali tego - są już absolwentami średniej szkoły zaocznej. Teraz walczą o kolejną przepustkę do normalnego życia - zdany egzamin maturalny, który umożliwi im dalsze kształcenie na studiach wyższych.

uczeń z orzeczoną niepełnosprawnością ruchową na maturze 2013

Jesteśmy dumni z naszych wychowanków.

Dyrekcja Zespołu Szkół dr Piontek jednocześnie gratuluje wszystkim uczniom przystępującym do egzaminów maturalnych, a kadrze naszej szkoły dziękuje za wyniki w nauczaniu. Po raz kolejny udowodniliśmy jako zespół, że nasze Liceum dla Dorosłych jest wyjątkową placówką.

wróć


egzamin maturalnych 2013 - język niemiecki

21 maja 2013

Język niemiecki to drugi z najczęściej zdawanych języków przez naszych słuchaczy. Poniżej przedstawiamy przykład odpowiedzi z egzaminu maturalnego.

przykładowe odpowiedzi z języka niemieckiego (na echodnia.eu)

wróć


Trzeci dzień egzaminów maturalnych 2013 - angielski podstawowy

09 maja 2013

Egzamin składał się z trzech części:

 • Rozumienie ze słuchu: pierwszy tekst - o maratonie przez pustynie (surviwal), gdzie trzeba było zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy; drugi tekst - wrażenia Anglików ze ślubu pary królewskiej; trzeci tekst - wywiad z pracownicą ogrodu zoologicznego, która skończyła chemię i nie znalazła pracy w zawodzie.
 • Rozumienie tekstu czytanego true/false lub test abcd na podstawie trzech tekstów między innymi: o baby-sitter we Włoszech obchodzącej 19 urodziny.
 • Dwóch swobodnych wypowiedzi pisemnych : list do kolegi z Anglii informujący o otwarciu własnego klubu młodzieżowego z uzasadnieniem skąd taki pomysł, ogłoszenie o organizacji spotkania ze znanym naukowcem.

przykładowe odpowiedzi z języka angielskiego (na onet.pl)

wróć


Drugi dzień egzaminów maturalnych 2013 - matematyka

08 maja 2013

Drugi dzień egzaminów maturalnych oznaczał zmierzenie się z kolejnym obowiązkowym przedmiotem - matematyką. Uczniowie musieli rozwiązać 25 zadań zamkniętych (test) i kilka otwartych. W zamkniętej części testu dominowały zadania z algebry i stereometrii, należało też rozwiązać pojedyncze zadania z trygonometrii, rachunku prawdopodobieństwa.

Za cały bezbłędnie wypełniony test można było uzyskać 50 pkt, w tym aż połowę za część zamkniętą 25 pkt.

przykładowe odpowiedzi z matematyki (na onet.pl)

wróć


Pierwszy dzień egzaminów maturalnych 2013 - język polski

matura 2013 zaoczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

07 maja 2013

Egzaminem z języka polskiego uczniowie klas maturalnych rozpoczęli swoje ostatnie egzaminy w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych dr Piontek. Na podstawie tekstu nieliterackiego - popularnonaukowego - uczniowie mieli wykonać kilka zadań by wykazać się zrozumieniem tekstu. Na podstawie tekstów literackich należało stworzyć zwięzłe wypracowanie (około 250 słów) na jeden z poniższych tematów:

 • "Porównaj obraz przeszłości w utworze "Gloria Victis" Elizy Orzeszkowej z obrazem w wierszu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Mazowsze"
 • "Co o autorytecie pisał w "Przedwiośniu" Stefan Żeromski i jaką wyznaczał rolę w życiu społeczeństwa? Analizując przedstawionym fragmencie zwróć uwagę na stosunek bohaterów do autorytetu."

Za pierwszą cześć - rozumienie czytanego tekstu można było otrzymać max 20 pkt za wypracowanie do 50 pkt.

przykładowe odpowiedzi z języka polskiego (na edulandia.pl)

wróć


Egzamin Maturalny 2013

Egzamin Maturalny 2013

wybrane terminy egzaminów

7 maja 2013 - wtorek
język polski poziom podstawowy – 9:00
wiedza o tańcu poziom podstawowy i rozszerzony – 14:00


8 maja 2013 - środa:
matematyka poziom podstawowy – 9:00
historia muzyki poziom podstawowy i rozszerzony – 14:00


9 maja 2013 - czwartek
język angielski poziom podstawowy – 9:00
język angielski poziom rozszerzony – 14:00


10 maja 2013 - piątek
matematyka poziom rozszerzony – 9:00
język polski poziom rozszerzony – 14:00


13 maja 2013 - poniedziałek
wiedza o społeczeństwie poziom podstawowy i rozszerzony – 9:00
filozofia poziom podstawowy i rozszerzony – 14:00


14 maja 2013 - wtorek
chemia poziom podstawowy i rozszerzony – 9:00
geografia poziom podstawowy i rozszerzony – 14:00


17 maja 2013 - czwartek
biologia poziom podstawowy i rozszerzony – 9:00
historia poziom podstawowy i rozszerzony – 14:00


20 maja 2013 - poniedziałek
fizyka i astronomia poziom podstawowy i rozszerzony – 9:00


21 maja 2013 - wtorek
język niemiecki poziom podstawowy – 9:00
język niemiecki poziom rozszerzony – 14:00


22 maja 2013 - środa
informatyka poziom podstawowy i rozszerzony – 9:00
historia sztuki poziom podstawowy i rozszerzony – 14:00


23 maja 2013 - czwartek
język rosyjski poziom podstawowy – 9:00
język rosyjski poziom rozszerzony – 14:00


Przekazanie przez okręgowe komisje egzaminacyjne świadectw do szkół – 28 czerwca 2013 r. (data wydania świadectw dojrzałości i aneksów do świadectw dojrzałości z egzaminu maturalnego przeprowadzanego w maju i w czerwcu: 28 czerwca 2013 r.).

wróć


Długi weekend majowy
długi weekned majowy 2013

26 kwietnia 2013

Piątek - ostatni dzień przed długim weekendem majowym. Piękna pogoda zachęca do odpoczynku i nabrania sił przed najważniejszym egzaminem w życiu. Nauczyciele i dyrekcja zaocznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych życzą, by ten czas został przeznaczony na odprężenie, regeneracje i oczywiście powtórzenie materiału przed maturą ;-).

wróć


Naprawiono telefon stacjonarny w Bełchatowie

16 kwietnia 2013

Numer 44 633 08 78 znów działa. Wszystkich jeszcze raz serdecznie przepraszamy za powstałe wcześniej komplikacje.

wróć


Uszkodzony telefon stacjonarny w Bełchatowie

4 kwietnia 2013

Wszystkie osoby, które potrzebują kontaktu ze szkołą prosimy o wybranie numeru 501 579 593, za niedogodnośc przepraszamy.

wróć


Egzaminy końcowe abiturientów

2 kwietnia 2013

 • j. angielski 10 kwietnia 16:30 - 18:15
 • j. rosyjski 10 kwietnia 16:30 - 18:15
 • matematyka 11 kwietnia 15:45 - 17:15

wróć


Święta Wielkanocne

28 marca 2013

Życzenia Świąteczne

wróć


Terminy Egzaminu Maturalnego - część pisemna

21 marca 2013

 • j. polski poziom podstawowy – 9:00 7 maja 2013 r. (wtorek)
 • wiedza o tańcu poziom podstawowy i rozszerzony – 14:00 7 maja 2013 r. (wtorek)
 • matematyka poziom podstawowy – 9:00 8 maja 2013 r. (środa)
 • historia muzyki poziom podstawowy i rozszerzony – 14:00 8 maja 2013 r. (środa)
 • język angielski poziom podstawowy – 9:00 9 maja 2013 r. (czwartek)
 • język angielski poziom rozszerzony – 14:00 9 maja 2013 r. (czwartek)
 • matematyka poziom rozszerzony – 9:00 10 maja 2013 r. (piątek)
 • język polski poziom rozszerzony – 14:00 10 maja 2013 r. (piątek)
 • wiedza o społeczeństwie poziom podstawowy i rozszerzony – 9:00 13 maja 2013 r. (poniedziałek)
 • filozofia poziom podstawowy i rozszerzony – 14:00 13 maja 2013 r. (poniedziałek)
 • chemia poziom podstawowy i rozszerzony – 9:00 14 maja 2013 r. (wtorek)
 • geografia poziom podstawowy i rozszerzony – 14:00 14 maja 2013 r. (wtorek)
 • biologia poziom podstawowy i rozszerzony – 9:00 17 maja 2013 r. (piątek)
 • historia poziom podstawowy i rozszerzony – 14:00 17 maja 2013 r. (piątek)
 • fizyka i astronomia poziom podstawowy i rozszerzony – 9:00 20 maja 2013 r. (poniedziałek)
 • j. niemiecki poziom podstawowy – 9:00 21 maja 2013 r. (wtorek)
 • j. niemiecki poziom rozszerzony – 14:00 21 maja 2013 r. (wtorek)
 • informatyka poziom podstawowy i rozszerzony – 9:00 22 maja 2013 r. (środa)
 • historia sztuki poziom podstawowy i rozszerzony – 14:00 22 maja 2013 r. (środa)
 • j. rosyjski poziom podstawowy – 9:00 23 maja 2013 r. (czwartek)
 • j. rosyjski poziom rozszerzony – 14:00 23 maja 2013 r. (czwartek)
Przekazanie przez okręgowe komisje egzaminacyjne świadectw do szkół – 28 czerwca 2013 r. (data wydania świadectw dojrzałości i aneksów do świadectw dojrzałości z egzaminu maturalnego przeprowadzanego w maju i w czerwcu: 28 czerwca 2013 r.).

wróć


Koniec ferii
narty

3 marca 2013

Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego za nami, jednak ciągle jeszcze jesteśmy pełni wspomnień wspaniałych przeżyć. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi słuchacze dobrze odpoczęli i że ze wzmożoną siłą zabiorą się za naukę. Szczególnie kibicujemy naszym przyszłym absolwentom. Do egzaminu gimnazjalnego zostało już tylko dwa miesiące.

wróć


Przed nami 2 tygodnie odpoczynku
narty

9 luty 2013

Przed nami 2 tygodnie ferii i odpoczynku. Wszystkim naszym słuchaczom, życzymy wspaniałych wyjazdów, niezapomnianych przeżyć i małych kolejek do wyciągów.

wróć