Godło Rzeczypospolitej Polskiej
Zgodnie z rozporządzeniem ministra ds. oświaty zajęcia stacjonarne rozpoczynają się od 1 września 2021r.
zajęcia będą odbywać się zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi.
ADRES:
ul. Czajkowskiego 14

92-511 Łódź

Tel./Fax:
42 672 74 90duży, bezpłatny parking

odpłatne: basen i sala gimnastyczna
godziny pracy:
poniedziałek zamknięte
wtorek 9:00 - 19:00
środa 9:00 - 19:00
czwartek 9:00 - 19:00
piątek 9:00 - 15:00
sobota zamknięte
niedziela zamknięte
ZNAJDŹ NAS NA MAPIE:
INFORMACJE O LICEUM:

Czteroletnie Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych powstało na bazie trzyletnego Liceum dla Dorosłych, zgodnie z reformą oświaty z 2016 roku. Słuchacze szkoły dla dorosłych mają uprawnienia równorzędne z uczniami państwowego liceum dziennego (m.in. legitymacja, zaśadczenia do ZUS, KRUS itd. Świadectwa są honorowane przez Wyższe Szkoły w tym Uniwersytet i Politechnikę

REKRUTACJA I WARUNKI PRZYJĘCIA:
Uczennica DR PIONTEK Liceum dla Dorosłych

Przyjęcie odbywa się na podstawie świadectwa ukończenia ośmioletniej szkoły podstawowej, zawodowej lub gimnazjum. Do liceum dla dorosłych mogą być przyjęte osoby, które ukończyły 17 lat. Uczniowie liceum lub technikum przyjmowani są na podstawie karty ocen na semestr bezpośrednio następujący po ostatnim semestrze, który zdali w poprzedniej szkole.

WYMAGANE DOKUMENTY:

Świadectwo ukończenia 8-letniej szkoły podstawowej, zawodowej, gimnazjum lub świadectwo ukończenia poprzedniej klasy liceum, 3 zdjęcia, formularz przyjęcia wypełniany na miejscu.

PROGRAMY:

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych dr Piontek funkcjonuje w oparciu o Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe z późniejszymi zmianami i realizują programy nauczania zawarte w rozporządzeniach Ministra właściwego do spraw oświaty.

Nauka kończy się otrzymaniem świadectwa ukończenia Liceum lub - po zdaniu egzaminów maturalnych - świadectwa maturalnego i uprawnia do uczestnictwa w rekrutacji na państwowe i niepaństwowe uczelnie wyższe bez dodatkowych egzaminów.

PRZEDMIOTY NAUCZANE W LICEUM:
 • język polski
 • do wyboru język obcy
 • historia
 • wos
 • matematyka
 • biologia
 • geografia
 • fizyka
 • chemia
 • informatyka
 • podstawy przedsiębiorczości
 • fakultety maturalne (dwa ostatnie semestry)
Uczeń DR PIONTEK Liceum dla Dorosłych
ORGANIZACJA ZAJĘĆ:

Nauka w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych dr Piontek w Łodzi prowadzona jest w systemie zaocznym i wieczorowym - dwa razy w tygodniu:
- wtorek - od 15:30 do 20:30
- środa - od 15:30 do 20:30

Semestr kończy się sprawdzianem ustnym ze wszystkich przedmiotów oraz pisemnym z języka polskiego, języka obcego i matematyki. W szczególnych przypadkach (np. ciąża, wyczynowe uprawianie sportu jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka itp.) umożliwiamy indywidualny tok nauki.

WAŻNE TERMINY:

Rekrutacja - 2 razy w roku (na semestry zaczynające się we wrześniu i w lutym). Egzaminy końcowe w styczniu i maju.

NUMER RACHUNKU:

PeKaO S.A. IX o Łódź 21 1240 3086 1111 0010 1638 6416

NASI SŁUCHACZE:

Zdobywają zawód w OHP*:

Wojewódzka Komenda OHP


Korzystają z ofert pracy OHP*:

OHP dla Szkół

*zgodnie z regulaminem OHP i Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zadań i organizacji Ochotniczych Hufców Pracy z dnia 22 lipca 2011 r. (Dz.U. Nr 155, poz. 920)


INNE SZKOŁY
W ŁODZI:

Szkoła Podstawowa dla Dorosłych

Policealna Szkoła

DR PIONTEK


EGZAMIN MATURALNY:
ezgamin maturalny CKE

NADZÓR PEDAGOGICZNY:
Kuratoruim Oświaty w Łodzi

NASZE PRACOWNIE:
efs.gov.pl

Liceum dla dorosłych — Łódź

Mówi się, że nigdy nie jest za późno na naukę i jest w tym sama prawda. Ścieżka edukacji każdego z nas może być kompletnie inna, wyboista bądź prosta, trwać od kilku do kilkunastu lat, a przede wszystkim być odbiciem tego, co dzieje się aktualnie w życiu. O ile w tradycyjnym modelu oczekuje się od dzieci, że po ukończeniu szkoły podstawowej pójdą do liceum, życie nierzadko pisze inne scenariusze. Konieczność podjęcia pracy zarobkowej, ciąża czy problemy zdrowotne to tylko wierzchołek góry lodowej powodów, dla których nie każdy może sobie pozwolić na edukację w trybie ciągłym. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego zapraszamy do uczestnictwa w rekrutacji do prowadzonego przez nas liceum dla dorosłych — w trybie zaocznym lub wieczorowym.

Dlaczego warto wybrać nasze LO dla dorosłych?

Tym, co wyróżnia prywatne placówki Dr Piontek, jest bez wątpienia odpowiednio wykwalifikowana oraz doświadczona kadra pedagogów. Ich zaangażowanie w nauczanie czy też staranny dobór materiałów pozwalają naszym uczniom na szybkie postępy w nauce, przygotowując ich kompleksowo do egzaminów maturalnych. Jeżeli nie udało Ci się ukończyć publicznego liceum, jednak nadal marzysz o tym, aby zatroszczyć się o swoją edukację, nasze zaoczne LO będzie miejscem w sam raz dla Ciebie!

Matura dla dorosłych — Łódź i okolice

Zdanie egzaminów maturalnych jest przepustką do kolejnego etapu edukacji, jakim jest szkolnictwo wyższe. Uniwersytety, politechniki czy akademie sztuk pięknych przyjmują w swoje mury wyłącznie tych, którym udało się ukończyć szkołę średnią wraz z odpowiednio wysokim wynikiem egzaminów maturalnych. Jak wiadomo, nie każdy miał szczęście i możliwość uczęszczania do liceum w wieku nastoletnim, a wierzymy, że nawet dorośli powinni mieć szansę na rozwój, kiedy tylko będą mieli na to ochotę. W związku z tym zapraszamy do naszego LO dla dorosłych Dr Piontek zlokalizowanego pod adresem — ul. Czajkowskiego 14, Łódź.

Liceum zaoczne — zadbaj o swoją edukację niezależnie od wieku

Nie miałeś szansy, aby ukończyć szkołę średnią wraz z rówieśnikami? Trudna sytuacja rodzinna, choroba lub inne wydarzenie życiowe uniemożliwiło Ci kontynuowanie edukacji w liceum publicznym? Nic straconego! Zapisz się do LO dla dorosłych w Łodzi już dziś, a gwarantujemy, że przygotujemy Cię do egzaminu maturalnego tak, abyś mógł dostać się później na wymarzone studia. Zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych na rozpoczynające się dwa razy do roku (w lutym oraz wrześniu) semestry. Pamiętaj, że na edukację nigdy nie jest za późno!